Megérkeztek az új Tigrisek!

Négy import és egy magyar játékos érkezett, akik a csapat többi tagjával együtt egy kétszeres Euro Bowl győztes edző kezei alatt dolgoznak idén.

Hamarosan újra a legjobbak között versenghet a Nyíregyháza Tigers. A szabolcsi klub két év után indul újra a Hungarian Football League-ben (HFL). Ezzel kapcsolatban tartott sajtótájékoztatót a klub március 21-én, szerdán a John Bull Pubban. Az eseményen a szezonbeli elvárások, az új játékosok és természetesen az idénnyel kapcsolatos új információk kerültek a középpontba.

Az egyik legfontosabb ilyen információ, hogy az első hazai meccs az NyVSC-pályán lesz, ahol április 7-én a Fehérvár Enthroners vizitál. Viszont a maradék három hazai találkozót (Eagles, Wolves, Gorillaz) már a Nyíregyházi Városi Stadionban tekintheti meg a nagyérdemű dr. Szabó Tünde, sportért felelős államtitkár asszony közbenjárásának és a Nyíregyháza Spartacus együttműködésének köszönhetően. A hazai találkozók emellett ingyenesek lesznek, amelyre a Tigers szeretettel várja a szurkolókat! A szezon első összecsapása Felsőzsolcán lett volna a tavalyi ezüstérmes Miskolc Steelers ellen, de az időjárás okozta körülmények miatt a pálya alkalmatlanná vált, így a találkozó elmarad. Az új időpontról, amint megegyeztek a felek, valamint a Magyar Amerikai Futball Szövetség is igenjét adta rá, tájékoztatunk mindenkit.

A Tigrisek 2017-ben a Divízió II-ben indultak, hogy fiataljainak és újoncainak esélyt adjanak a fejlődésre. A projekt sikeresnek bizonyult, mert a szabolcsiak megnyerték a bajnokságot. Az egész idény alatt a fiatalok és a tapasztalt játékosok kiváló egyveleget alkottak. Idén a HFL-ben sem lesznek változatlanok a célok. Ehhez mérten erősítette meg keretét a csapat. Thomas Smythe személyében új sikeredző érkezett. Az együttest a pályán erősíti majd még Brian Gessel, Greg Williams Jr. és Clifford Stokes Jr., illetve a ’hazatérő’ Troy Rice. Magyar játékost is igazolt a Nyíregyháza, Menczel Dániel személyében.

Dr. Szépe József, a Nyíregyháza Tigers sportigazgatója a tájékoztatón kifejezte háláját dr. Szabó Tünde államtitkár asszonynak, amiért nem mindennapi lehetőséget teremtett meg a csapatnak azzal, hogy a Nyíregyházi Városi Stadionban játszhatják le hazai meccseik nagy részét. Hozzátette, az erősítések alapján egyértelmű a cél: döntőbe akar jutni a Tigers!

Fotók: Mihalik György, Szarka Lajos

A Nyíregyháza Tigers Hungarian Football League versenynaptára:

Március 25.: Miskolc Steelers (Felsőzsolca) elmarad!!!
Április 7.: Fehérvár Enthroners (NyVSC-pálya)
Április 28.: Budapest Eagles (Nyíregyháza Városi Stadion)
Május 6.: Győr Sharks (Győr)
Május 20.: Budapest Wolves (Nyíregyháza Városi Stadion)
Június 3.: Dunaújváros Gorillaz (Nyíregyháza Városi Stadion)
Június 17.: Budapest Cowbells (Budapest)
Június 30./Július 1.: elődöntő
Július 14.: döntő

Thomas Smythe

Született: 1940.12.13. (Omaha)
Poszt játékosként: irányító
Egyetem: Oregon State Univerity
Korábbi klubjai edzőként: Amerikai Egyesült Államok: Lakeridge, Mc Nary, Evergreen (mind középiskola); Európa: Vienna Vikings, Jyvskyla Jajuars, Zagreb Thunder, Saarland Hurricanes
Eredmények: Amerikai Egyesült Államok: 15-szörös Liga-bajnok, 3-szoros állami bajnok; Európa: Vienna Vikings: 6x osztrák bajnok és 2-szeres Euro Bowl-győztes, Zagreb Thunder: horvát bajnok

Brian Gessel

Született: 1984.06. 8. (Honolulu)
Poszt: irányító
Egyetem: Union University in Kentucky
Korábbi csapatok: Santurtzi Coyotes, Bolzano Giants, Clermont-Ferrand Servals, Lübeck Seals, Badalona Dracs, Kirchof Wildcats, América Bulls, Troisdorf Jets, Győr Sharks, Maia Renegades, Vinnystia Wolves, Lviv Lions
Eredmények: többszörös liga-bajnok az Egyesült Államokban, 2x portugál bajnoki ezüstérmes

Menczel Dániel

Született: 1980. 05. 20 (Szeged)
Poszt: offense guard
Egyetem: Szegedi Tudományegyetem
Korábbi csapatok: Szeged Bats, Békéscsaba Raptors, Novi Knezevac Grofovi, Saarland Hurricanes, Kiel Baltic Hurricanes, Badalona Dracs Turkuu Trojans, Miskolc Steelers
Eredmények: spanyol bajnok, magyar bajnok, magyar bajnoki ezüstérmes, spanyol bajnoki ezüstérmes, finn bajnoki ezüstérmes, német első osztályú bronzérmes, finn bajnoki bronzérmes

Troy Rice

Született: 1987. 10.02. (Youngstown)
Poszt: elkapó, visszahordó, defensive back
Egyetem: Cheyney University of Pennsylvania
Korábbi csapatok: Nyíregyháza Tigers, Budapest Hurricanes, Miskolc Steelers, Rockingham Vipers, Uzhorod Lumberjacks, Minsk Zubrs, Kouvola Indians, Tampere Saints
Eredmények: magyar bajnok, magyar bajnoki ezüstérmes, ausztrál bajnokság, Baltic Sea Challenge bajnok, ukrán bajnok

Clifford Stokes Jr.

Született: 1991.16.03. (Tallahassee)
Poszt: defensive back, elkapó, visszahordó
Egyetem: Iowa State University
Korábbi csapatok: Iowa State University, Sioux City Bandits (aréna), Carlstad Crusaders, Amerikai válogatott
Eredmények: Csapat: Aréna bajnok, 2015-ben világbajnok, svéd bajnok; Egyéni: 2x év védő játékosa fedett pályás bajnokságban

Greg Williams Jr.   

Született: 1992.05.19. (Fort Lauderdale)
Poszt: defensive back
Egyetem: Ouachita Baptist Univerisity
Korábbi csapatok: Allgau Comets
Eredmények:

2 Comments on “Megérkeztek az új Tigrisek!”

  1. Oh my goodness! Amazing article dude! Thank you, However I am
    having issues with your RSS. I don’t know the reason why I
    can’t join it. Is there anybody else getting the same RSS issues?
    Anyone who knows the solution can you kindly
    respond? Thanx!!

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.