Három Tigris utazhat Pozsonyba

Menczel Dániel, Sviatkó Gábor és Verdes Dávid kaphat lehetőséget a bizonyításra a szlovákok ellen.

A Nyíregyháza Tigers négy játékosa látogatott el a múlt hétvégi válogatott edzőtáborba. Menczel Dániel, Max Nedzelsky, Sviatkó Gábor és Verdes Dávid is jó eséllyel pályázott arra, hogy bekerüljön a végleges keretbe, amely a Three Nations Cup első megmérettetésére készült Budapesten. Az edzőtábort követően a szakmai stábnak a szabályok szerint 45 főre kellett rövidítenie a névsort. A négy Tigris közül Menczel, Sviatkó és Verdes élte túl a keretszűkítést.

Menczel és Sviatkó már korábban is válogatottak voltak, ráadásul a tavalyi szlovákok elleni elsöprő sikernek is részesei voltak. Akkor a válogatott magabiztos 42-3-as sikert ért el Budapesten. Max Nedzelsky egyébként tavaly pont ezen a találkozón debütált. Verdes Dávidnak pedig még új lesz ez a tapasztalat, de neki is megvan a sansza arra, hogy északi szomszédaink ellen vasárnap bemutatkozzon.

A Szlovákia-Magyarország Three Nations Cup mérkőzés szeptember 23-án, vasárnap lesz 14 órától Pozsonyban, az SKP Dúbravka Stadionban.

Fotók: Szabó Celesztina

 

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöljük.